Głosowanie w pigułce.

5 października, 2016

14 października rusza głosowanie w ramach III edycji Budżetu Obywatelskiego w Sosnowcu i potrwa aż do 24 października. W tej edycji na zwycięskie projekty przeznaczono aż 7 milionów złotych.

W tegorocznej edycji karta do głosowania będzie większego formatu - A3, i tylko taki format będzie obowiązujący. Na karcie, zgodnie z życzeniem mieszkańców, umieszczone zostaną wszystkie projekty, niezależnie od strefy.

Uprawnieni do głosowania są wszyscy mieszkańcy Sosnowca, niezależnie od wieku.

Mieszkańcy Sosnowca, którzy chcą wziąć udział w głosowaniu, a nie są w mieście zameldowani, mogą taki fakt zgłosić poprzez wypełnienie specjalnego formularza i przesłanie go na adres obywatelski@um.sosnowiec.pl do 10 października. Osoby zameldowane w Sosnowcu nie muszą wypełniać takiego wniosku.

Najważniejsze zasady głosowania

Aby prawidłowo oddać głos należy na karcie do głosowania w odpowiednim polu wpisać czytelnie swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL, imię matki, a także podpisać zawarte na karcie oświadczenie.

Każdy mieszkaniec ma do dyspozycji dwa głosy:

- jeden na projekt z Lokalnych Stref Konsultacyjnych
- jeden na projekt ze Strefy Edukacji (szkolnej lub przedszkolnej)

  • Głos oddaje się poprzez postawienie znaku „X” przy wybranym projekcie.
  • W przypadku głosowania drogą elektroniczną podpis własnoręczny nie jest wymagany.
  • Głosowanie jest jawne, a każdy mieszkaniec biorący udział w głosowaniu oświadcza, że dane które zostały zawarte na karcie do głosowania są zgodne ze stanem faktycznym.
  • Każdy mieszkaniec może głosować na projekty z terenu całego miasta.
  • Oświadczenie należy czytelnie podpisać imieniem i nazwiskiem.

Jak oddać  głos?

Podobnie jak w poprzedniej edycji mieszkaniec może oddać głos na trzy sposoby:

Elektronicznie

Poprzez formularz elektroniczny znajdujący się na stronie Budżetu Obywatelskiego pod adresem www.obywatelski.sosnowiec.pl – będzie dostępny od 14 października.

Bezpośrednio

Na karcie do głosowania, którą można zostawić w: Punktach Konsultacyjnych w każdej z Lokalnych Stref Konsultacyjnych, Biurze Obsługi Interesanta w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu (al. Zwycięstwa 20).

Karty do głosowania można pobrać osobiście w Punktach Konsultacyjnych (maksymalnie 10 sztuk) lub wydrukować w formacie A3 ze strony internetowejwww.obywatelski.sosnowiec.pl (dostępna od 14 października).

Korespondencyjnie

Poprzez przesłanie karty do głosowania na adres: Urząd Miejski w Sosnowcu Wydział Rozwoju i Promocji Miasta, ul. Małachowskiego 3, 41-200 Sosnowiec.

O ważności karty do głosowania decyduje data stempla pocztowego pod warunkiem, że karta wpłynęła do Urzędu nie później niż 7 dni od zakończenia głosowania.

 

 

PoWtŚrCzPtSoNd
0102
030405 06070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Proszę czekać...